Erzsébet királyné nyomában

Egy  fan­tasztikus kirán­dulás­sal zárult az Erzsé­bet kirá­lyné nyomában cím­mel fel­ső tagozatos tan­ulóinknak meghird­e­tett könyvtári pro­gra­munk. A több­for­dulós esemény a Savaria Múzeum Sisi kiál­lításához kapc­soló­dott ‚cél­ja Erzsé­bet kirá­lyné (Sisi) életének megis­merése.  A  pro­gram során a diákok megtek­in­tet­ték a kiál­lítást, majd a látot­takhoz kapc­solódó  fela­dat­lapon adtak szá­mot tudá­sukról. Később a könyvtár­ban töltöt­tünk egy délutánt Sisiv­el.  Beszéltünk a Sisi kul­tusz helyi vonatkozá­sairól, Erzsé­bet kirá­lyné ked­venc elfoglalt­sá­gairól, kisfilmeket néztünk vele kapc­so­lat­ban.

A foglalkozás végén egy totót töltöt­tek ki a tan­ulók, a tét nem volt kic­si: ekkor derült ki, hogy ki lesz az az öt tan­uló, aki meg­ny­eri a részvé­tel árát a Gödöl­lői Kirá­lyi Kasté­ly Tár­latvezetés Erzsé­bet kirá­lyné­val című pro­gramjára! A nyerte­sek: Pápai Barn­abás, Fehér Lás­zló (8.a), Mag­yar Rebe­ka, Sipos Dori­na (7.b) és Koji Adrián (6.a)

Szom­bat­on 10 fős csap­atunk elu­ta­zott Gödöl­lőre, ahol egy külön­leges tár­latvezetés során Sisi vendégeként jár­tuk be a kirá­lyi lakosztá­lyokat! Köszön­jük iskolánk Moz­dulj Alapítványá­nak támo­gatását!

Kovács Katal­in

könyvtárostanár