Leendő első osztályosoknak bemutatkozás

Kedves Szülők!

Mol­nár Valentiná­nak hív­nak. A gyerekek Tina néninek szólí­tanak. 3 éve dol­go­zom a pedagó­gus pályán. Hivatá­som­ban a leg­nagy­obb kihívás­nak és egy­ben a legszebb­nek tar­tom az első osztály­ba lépő kis­diákok előtt kitárni a tudás kapu­ját, megsz­erettet­ni velük a tan­ulást.
Fontosnak tar­tom, hogy min­dezt élményként, jó játékként éljék meg. Szá­mom­ra a leg­fontosabb a gyerekek szeretete, tisztelete, meg­bec­sülése. Poz­itív szem­léletű nyi­tott pedagó­gus­nak tar­tom mag­am. Meg­győződésem, hogy jól tan­ul­ni csak egy jó közösség­ben lehet. Ha a gyer­mek szívesen jön az iskolá­ba, ott a tan­ulás­sal sem lesz gond. Nyu­godt, szeretet­tel teli, egymás­ra odafi­gyelő osztá­lyközösség kialakítása a célom, amiben fejlőd­het a gyer­mek. Fontos, hogy min­den gyer­mek felfedezze magában az igazi értékeket, bará­tokat szerezzen magá­nak.
Leendő elsős tanítóként szép fela­dat az iskolá­ba lépő kisgy­er­mek tudásvá­gyát, lelkesedését megőrizni, a tan­ulást sok-sok játékkal élmén­nyé varáz­sol­ni. Az osztá­ly­omban én fogom bevezetni a gyerekeket a számok világá­ba.
Igyek­szem majd min­dent megten­ni annak érdekében, hogy zökkenő­mente­sen történ­jen az óvo­da és isko­la közöt­ti átmenet, életko­ri sajá­tossá­gaik­nak megfelelő mód­sz­erekkel, játékosan tan­ul­janak és öröm­mel. Sok­félék vagyunk, türelme­sen foglalko­zom azokkal, akiknek több segít­sé­gre és figyelem­re van szük­ségük ahhoz, hogy tudják a lépést tar­tani. Úgy érzem, ehhez nagy­ban hoz­zájárul fiat­a­los lendületem. Empatikus hoz­záál­lá­som nagy­ban segít a külön­féle habi­tusú gyer­mekek számára elsajátíthatóvá ten­ni a tananyagot.
Szük­séges­nek tar­tom a szülőkkel való jó együttműködést, ami mega­lapoz­za a kiegyen­sú­ly­ozott, har­monikus isko­lai éveket. Ha egysz­er vala­ki engem választ kisgy­er­meke tanító néni­jének, jogos elvárás részem­ről, hogy meg­bíz­zon ben­nem és, hogy megad­juk egymás­nak a tisztelet­tel a tel­jes bizal­mat. Tehát tisztelet és biza­lom! Nagy szeretet­tel várom a leendő elsősöket! Várom a nyílt napon történ­nő szemé­lyes találkozást Önökkel és gyer­mekeikkel.
Móricz Zsig­mond gon­do­latá­val zárnám a bemu­tatkozá­so­mat, ami a következő lenne:
„Én azt hiszem, annál nincs nagy­obb öröm, mint valak­it meg­taní­tani valamire, amit nem tud.”