A Bercsényi Miklós Általános Iskola 1997. december 8-án hozta létre a Mozdulj Alapítványt.
A Vas Megyei Bíróság 1998. január 8-án 3/1998. sorszám alatt vette nyilvántartásba.

• A bírósági végzés száma: Pk. 60.143/1997/2.
  • Az alapítvány neve: MOZDULJ Alapítvány
  • Székhelye: 9700 Szombathely, Bercsényi u. 1.
  • Adószáma : 18887213-1-18
  • Számlaszáma: 72100251-11061906

Az alapítvány célja:

• az oktatás technikai feltételeinek javítása
  • az iskola szabadidős programjainak támogatása
  • tanulmányi-, sport- és kulturális versenyek, vetélkedők, pályázatok lebonyolítása
  • nehéz körülmények között élő jó tanuló, jó sportoló diákok segítése
  • kiemelkedő teljesítményű tanulók jutalmazása
  • integráltan oktatott ép értelmű mozgáskorlátozott, látás- és hallássérült tanulók segítés

Az alapítvány az osztályok szülői közösségeinek támogatásából, pályázatokból és a személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlásaiból gazdálkodik. Az alapítványi vagyon kezelője társadalmi munkában az 5 személyből álló kuratórium, melynek 2 pedagógus és 3 szülő a tagja.

Az alapítvány évente ismétlődően támogatja:

• az erdei iskolát, a gyermeknapot
  • az iskola sporteszközeinek karbantartását és sportszerek beszerzését
  • a tanulók versenyeken való részvételét (sakk és darts diákolimpia, tanulmányi versenyek, stb),
  • nyelvvizsgákat
  • kulturális programokat (színházlátogatás, Zenemanó bérlet, operaelőadás, múzeumpedagógiai előadások, kulturális seregszemléken történő fellépések, stb)
  • jutalomkirándulást Büszkeségeinknek, akik a legtöbbet tették iskolánk hírnevének öregbítéséért

A Mozdulj Alapítvány kuratóriuma ezúton is kéri és köszöni a szülők, pedagógusok, támogatók felajánlásait, amely hozzájárulás a Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola nevelő-oktató munkájának eredményeihez.