Fenntarthatósági Témahét

Iskolánkban a Fen­ntarthatósá­gi Témahét 2022. ápr. 25–29. között zajlott le.

Az osztá­lyok előzetes felada­tot kap­tak, hogy készít­senek egy tablót a vízről, ame­ly az egyik fő témá­ja a témahét­nek. Az elkészített tablókat a tanári folyosóján ki is helyeztük. Ezek közül a legjob­bakat zsűriztük majd jutal­maz­tuk.

A hagy­ományok­nak megfelelően papír­gyűjtést is szerveztünk. A diák­gyűlésen megtörtént a legü­gye­sebb osztá­lyok jutal­mazása. Köszön­jük a szülők aktív közreműködését, a Diákönko­r­mányzat jutott így bevétel­hez.

Az elem­gyűjtés leg­ered­ménye­sebb résztvevői apró jutal­mak­ban részesül­tek.

Jó időben, a nagyszünet­ben zenés napi tor­na zajlott.

A Sulizsák, ruhagyűjtő pro­gram során 764 kg ruhanemű gyűlt össze. Tisztelet­tel köszön­jük a szülőknek, hogy ezzel is gyara­píthat­tuk a Diákönko­r­mányzat anya­gi javait.

Osztá­lyfőnö­ki órán az élő vizek jelen­tőségéről beszél­get­tünk, kék sza­lagok kihe­lyezésév­el emlékeztünk meg patak­jainkról.

Pén­teken a Vasivíz Zrt. munkatár­sai az ivóvíz és a szen­nyvíz vonatkozásában az 5–6. osztá­lyosok­nak, majd a 7–8. osztá­lyosok­nak előadást tar­tot­tak. A pro­gram végén a gyerekek egy apró tesztet töltöt­tek ki a hal­lot­takról. A pro­gram­ban való részvétel­hez kapc­solódóan a Diákönko­r­mányzat vásár­lási utalványt kapott.